obránce

Jan Štencel

• 26. 2. 1995 narozen

Úspěchy: reprezentant ČR (8 utkání), vítěz extraligy (2016/17, 2017/18)

S hokejem začal v Opavě, kde strávil mládežnická léta. V dorostu si vyzkoušel také působení v Třinci a Vítkovicích. Svými výkony si řekl o dres národního týmu, v reprezentační sedmnáctce i osmnáctce dokonce plnil roli kapitána. Ve Vítkovicích si šikovného ofenzivně laděného obránce všimla Kometa, v dresu brněnského velkoklubu slavil Jan Štencel dva mistrovské tituly v extralize za sebou. Pak se borec, jenž má na svém kontě také osm utkání za seniorskou reprezentaci, vrátil do Vítkovic, ale dlouho nevydržel. Na jih Čech ho zlákal Motor České Budějovice, kde spolehlivý bek působí už druhým rokem. Aktuálně má Jan Štencel na svém kontě více než 450 extraligových utkání a je jasné, že tohle nebude zdaleka jeho konečné číslo.