útočník

• 16. 12. 1966 narozen
  • 178 cm výška
  • 85 kg váha

Úspěchy: účastník OH v Calgary (1988), reprezentant ČS (19 utkání / 3 branky), bronz s Gottwaldovem (1984/85)

Vynikající útočník s instinktem střelce. Odchovanec Slezanu Radim Raděvič měl našlápnuto k úžasné kariéře. Po přesunu ze Slezska nastupoval za tehdejší Gottwaldov, kde naskočil do sedmi utkání a pomohl týmu k bronzové medaili. Poté následovala povedená štace v Dukle Trenčín. V dresu slovenského klubu si po boku Vladimíra Růžičky vystřílel reprezentační dres i účast na olympiádě v Calgary v roce 1988, což byl vrchol jeho kariéry. Dokonce si v té době vysloužil i pozvánku na kemp od slavných Boston Bruins. Šikovný hokejista si později zahrál také za německé kluby Geretsried, Heilbronn, Klostersee a Dinslakener EV. Na domácí scéně pomohl k postupu mezi elitu právě rodné Opavě, Vsetínu či slovenské Skalici. Aktivní dráhu uzavřel potichoučku v dresu Uherského Brodu v krajském přeboru v necelých čtyřiceti letech. Po konci hráčské kariéry se věnoval podnikání v oblasti stavebnictví.